Najnowsze szkolenia, informacje o promocjach

Twój e-mail
Województwo

akceptuję regulamin serwisu

PUBLIKUJ OFERTY BEZPŁATNIE   |   Zaloguj się

Szkolenia w katalogu szkoleń

UWAGA: Oferta posiada nieaktualne terminy.
Skontaktuj się z organizatorem: ESAL Business Promotion Office

Przejdź do formularza kontaktowego

Prawo pracy' 2012 zmiany w przepisach prawa pracy, nowe obowiązki pracodawcy od 3 maja 2012 + wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej

DZIEŃ 1:

Całodniowa, autokarowa wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej ze zwiedzaniem atrakcji oraz obiadem na miejscu

DZIEŃ 2 i 3:

Prawo pracy' 2012 - zmiany w przepisach prawa pracy, nowe obowiązki pracodawcy od 3 maja 2012, zagadnienia problematyczne, praktyczne wskazówki, planowane nowelizacje, najnowsze stanowiska MPiPS, PIP oraz orzecznictwo SN

Program

Dzień I

Całodniowa wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej - przejazd autokarem i zwiedzanie z przewodnikiem

Dzień II

1. Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika, w tym:

o założenie akt osobowych,

o podpisanie prawidłowo sformułowanej umowy o pracę,

o zakres czynności i opis stanowiska pracy,

o obowiązki informacyjne (regulamin pracy, przepisy o równym traktowaniu, informacja o dodatkowych warunkach zatrudnienia),

o badania wstępne (u jakiego lekarza medycyny pracy), badania pracowników prowadzących samochody w celach służbowych, badania pracowników niepełnosprawnych na potrzeby czasu pracy,

o badania osób wykonujących w firmie pracę na podstawie umów cywilnych, w tym na podstawie umowy o praktykę absolwencką (omówienie zalet umowy o praktyki absolwenckie).

2. Obowiązek równego traktowania pracowników – w tym: stanowisko MPIPS dotyczące klauzul poufności wynagrodzeń za pracę oraz orzecznictwa Sądu Najwyższego w tej kwestii, równe traktowanie pracowników, a równe traktowanie osób wykonujących pracę na podstawie umów cywilnych,

3. Obowiązek przeciwdziałania mobbingowi, zasady tworzenia strategii antymobbingowej w firmie.

4. Zasady wynagradzania pracownika (w tym planowane zmiany w zakresie ustalania wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca), ochrona

o wynagrodzenia pracownika, w tym:

o zasady dokonywania potrąceń,

o ustalanie kwoty wolnej od potrąceń, w przypadku potrąceń za zgodą pracownika i bez jego zgody, zwłaszcza w przypadku pracowników zatrudnionych na część etatu,

o jak podchodzić do świadczeń należnych pracownikowi z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (różne interpretacje),

o kary od komornika za brak współpracy przy dokonywaniu egzekucji z wynagrodzenia pracownika.

5. Kontrola pracowników w miejscu pracy – monitoring pracowników, kontrola służbowych skrzynek e- mailowych, najnowsze stanowiska MPIPS,

6. Wybrane zagadnienia dotyczące urlopów wypoczynkowych pracownika, dodatkowe urlopy wypoczynkowe na podstawie przepisów szczególnych: dla pracownika niepełnosprawnego dla weterana działań poza granicami RP oraz planowane zmiany w tej kwestii,

7. Wybrane zagadnienia dotyczące uprawnień rodzicielskich pracowników (dodatkowe urlopy macierzyńskie, urlop ojcowski) planowane zmiany w przepisach dotyczących urlopu wychowawczego.

Dzień III

1. Podnoszenie kwalifikacji pracowników, w tym:

o zasady wyrażania inicjatywy lub zgody przez pracodawcę,

o zasady zawierania umów szkoleniowych i porozumień szkoleniowych,

o kiedy pracownik ma prawo do urlopu szkoleniowego,

o jakie ma uprawnienia, gdy idzie na studia doktoranckie lub na aplikacje prawnicze,

o jakie można przyznać pracownikowi świadczenia dodatkowe i na jakich zasadach on je zwraca,

o ograniczenie świadczeń ze stosunku pracy dla pracowników podnoszących kwalifikacje zawodowe na studiach podyplomowych (w tym MBA),

2. Podróż służbowa pracownika – rozliczanie czasu pracy i rozliczanie kosztów poniesionych przez pracownika, zgodnie z planowanymi zmianami przepisów,

3. Zwolnienia pracownika od pracy – na wezwanie uprawnionego organu, w celu oddania krwi, w celach prywatnych, w ramach tzw. urlopów okolicznościowych – w tym zasady ustalania prawa do wynagrodzenia w razie takich nieobecności,

4. Podstawowe zasady rozliczania czasu pracy (oddawanie wolnego za nadgodziny, oddawanie równoważnego okresu odpoczynku, rozliczanie pracy w dniu wolnym, zmiany planowane przez partnerów społecznych),

5. Kontrowersje wobec dokumentów związanych z karami porządkowymi dla pracowników (rozbieżne orzecznictwo Sądu Najwyższego na ten temat) i zabezpieczenia się wekslem na okoliczność odpowiedzialności materialnej,

6. Zasady prawidłowego wręczania pracownikom oświadczeń woli o zwolnieniu, w tym

o kto powinien być świadkiem wypowiedzenia,

o czemu wypowiedzenie trzeba przeczytać,

o jak postępować kiedy pracownik nie chce przyjąć wypowiedzenia albo przynosi L4,

o ochronny wiek przedemerytalny (różny w zależności od tego, kiedy pracownik osiągnie nowy swój wiek emerytalny),

o zasady doręczania oświadczeń woli nieobecnym pracownikom,

7. Problematyka wydawania świadectw pracy, w szczególności za terminowe umowy o pracę, a ponadto:

o zasady poprawnego wypełniania świadectw pracy w poszczególnych punktach (omówienie wzoru świadectwa pracy), z uwzględnieniem informacji o wykorzystaniu np. urlopu ojcowskiego przez pracownika, dodatkowego urlopu macierzyńskiego i na warunkach urlopu macierzyńskiego,

o zasady prawidłowego podpisywania świadectw pracy oraz ich ewentualnego prostowania albo obowiązek wydania nowego świadectwa pracy.

W ramach oferty uczestnik otrzymuje:

  Certyfikat ukończenia
  Materiały dydaktyczne
  Wyżywienie / serwis kawowy
  Nocleg
  Dyplom ukończenia
  Zaświadczenie ukończenia
  Konsultacje poszkoleniowe
  Lunch
  Serwis kawowy
  Ćwiczenia

Trenerzy prowadzący

Specjalista prawa pracy z kilkunastoletnim doświadczeniem. Prawnik, główny specjalista w Departamencie Prawa Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Uczestnik prac legislacyjnych w MPiPS, Trójstronnej Komisji ds. Społeczno - Gospodarczych oraz w Parlamencie. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autor opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających.

Miejsce: KARPACZ, hotel GOŁĘBIEWSKI***** (Park Wodny TROPICANA & SPA)
Rozpoczęcie: 2012-08-26 - Zakończenie: 2012-08-29

CENA standardowa:
2220 PLN + 23% VAT = 2730.6 PLN

CENA ze ZNIŻKĄ:
2080 PLN + 23% VAT = 2558.4 PLN

UWAGA

*** PROMOCJA ***

CENA SZKOLENIA NETTO do 15 sierpnia wynosi: 2.080 zł /od osoby (cena rabatowa) + VAT

po tym terminie cena szkolenia netto wynosi: 2 220 zł od osoby (w tym materiały szkoleniowe, pobyt z wyżywieniem) + VAT

Szczegóły na www.esalszkolenia.pl

Formularz zapytania o szkolenie

Szkolenie: Prawo pracy' 2012 zmiany w przepisach prawa pracy, nowe obowiązki pracodawcy od 3 maja 2012 + wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej
Organizator: ESAL Business Promotion Office

Nazwa firmy * * pola wymagane
Imię i nazwisko
Telefon
Treść zapytania
Wpisz tekst z obrazka

Zapytanie przesyłane jest bezpośrednio na adres e-mail firmy szkoleniowej (organizatora)
Operator serwisu trainingplanet.pl nie ponosi odpowiedzialności za termin lub brak odpowiedzi na zapytanie.

W przypadku braku odpowiedzi w ciągu 2 dni, prosimy o kontakt na adres e-mail:

Dodatkowe usługi

Reklama w serwisie

Kontakt do nas