Najnowsze szkolenia, informacje o promocjach

Twój e-mail
Województwo

akceptuję regulamin serwisu

PUBLIKUJ OFERTY BEZPŁATNIE   |   Zaloguj się

Szkolenia w katalogu szkoleń

UWAGA: Oferta posiada nieaktualne terminy.
Skontaktuj się z organizatorem: WLR Training Group Sp. z o. o.

Przejdź do formularza kontaktowego

Prawo pracy w administracji publicznej - problematyczne zagadnienia z uwzględnieniem zmian w przepisach planowanych na 2015 r.

Szkolenie to skierowane jest do pracowników działów kadr jednostek samorządu terytorialnego, ale także działów kadr urzędów, które działają na podstawie ustawy o służbie cywilnej.

Dużo skorzystają z niego osoby, które chcą zaktualizować swoją wiedzę z zakresu ogólnego prawa pracy, w szczególności na temat wykładni przepisów dotyczących szczególnie wrażliwych kwestii pracowniczych związanych z prawem do urlopów z tytułu pełnienia funkcji rodzicielskich czy tez problematyki poprawnego wydawania świadectw pracy.

Ponadto, w trakcie szkolenia uczestnicy będą mogli dowiedzieć się szczegółowo i rozwiać swoje ewentualne wątpliwości na temat wielu obowiązków związanych z zatrudnianiem pracowników, w tym w zakresie urlopów wypoczynkowych, szkoleniowych czy też problematyki dyskryminacji oraz mobbingu

Program

Urlopy pracownicze:
urlopy wypoczynkowe,
urlopy bezpłatne oraz okolicznościowe, ze szczególnym uwzględnieniem:
nowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego pracownikom powracającym z urlopów wychowawczych,
dodatkowe urlopy wypoczynkowe na podstawie przepisów szczególnych: dla pracownika niepełnosprawnego dla weterana działań poza granicami RP,
planowane zmiany przepisów dotyczących urlopów wypoczynkowych,

Uprawnienia rodzicielskie pracowników, w tym:
uprawnienia pracownic w ciąży,
ochrona trwałości zatrudnienia pracowników - rodziców,
podstawowy urlop macierzyński,
2 dni wolne z tytułu urodzenia się dziecka i z tytułu wychowywania dziecka w wieku do 14 lat,
uprawnienia z tytułu adopcji dziecka oraz ustanowienia rodziną zastępczą, a ponadto:
łączenie korzystania z dodatkowego urlopu macierzyńskiego (dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego) lub rodzicielskiego z pracą, w tym: prawo pracodawcy do odmowy zgody na takie rozwiązanie, wymiar i rozkład czasu pracy w przypadku łączenia urlopów z pracą, prawo do wynagrodzenia i zasiłku macierzyńskiego w tym okresie, prawo do urlopu wypoczynkowego w okresie łączenia urlopów z pracą, zasady korzystania z urlopu wypoczynkowego, dorabianie u innego pracodawcy (zleceniodawcy, zamawiającego dzieło),
prawo lub brak prawa do rezygnacji z dodatkowego urlopu macierzyńskiego (dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego) lub urlopu rodzicielskiego,
korzystanie wspólnie przez rodziców z urlopu rodzicielskiego,
problematyka urodzenia dziecka w trakcie urlopu rodzicielskiego albo w trakcie urlopu wychowawczego,
zasady korzystania z urlopu wychowawczego, w tym: obowiązek wykorzystania urlopu wychowawczego z uwzględnieniem tzw. nieprzenoszalnej części tego urlopu, (prawo do odmowy 5 części urlopu wychowawczego w określonych przypadkach), wyjątkowe prawo do udzielenia pracownikowi 36 miesięcy urlopu wychowawczego, dokumenty, jakie pracownik ma obowiązek dołączyć do wniosku urlop wychowawczy,
zasady zwalniania pracownika od pracy, w sytuacji gdy zachoruje niania z którą rodzina ma podpisaną umowę uaktywniającą, dzienny opiekun dziecka lub zostanie zamknięty klub dziecięcy,

Wybrane obowiązki pracodawcy w trakcie trwania stosunku pracy:
obowiązki informacyjne związane z przyjęciem pracownika do pracy,
obowiązek równego traktowania i przeciwdziałania mobbingowi,
zasady ułatwiania podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
rozliczanie kosztów podróży służbowej pracownika - zasady, praktyczne rozwiązania,

Problematyka wydawania świadectw pracy, w szczególności za terminowe umowy o pracę, a ponadto:
zasady poprawnego wypełniania świadectw pracy w poszczególnych punktach (omówienie wzoru świadectwa pracy), z uwzględnieniem informacji o wykorzystaniu płatnych urlopów z tytułu rodzicielstwa,
jak prawidłowo wskazać prawidłowo tryb i podstawę prawną rozwiązania stosunku pracy,
pieczątka imienna dla podpisującego świadectwo pracy, po co należy ja wyrobić,
doręczanie pracownikowi świadectwa pracy,
odpis świadectwa pracy.

W ramach oferty uczestnik otrzymuje:

  Certyfikat ukończenia
  Materiały dydaktyczne
  Wyżywienie / serwis kawowy
  Nocleg
  Dyplom ukończenia
  Zaświadczenie ukończenia
  Konsultacje poszkoleniowe
  Lunch
  Serwis kawowy
  Ćwiczenia

Trenerzy prowadzący

Prawnik, główny specjalista w Departamencie Prawa Pracy.
Wieloletni pracownik merytoryczny Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Absolwentka Podyplomowego Studium Zbiorowych Stosunków Pracy i Zasobów Ludzkich w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych prowadzonego na Uniwersytecie Warszawskim.
Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy, w szczególności dotyczących: czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, zgodnego z prawem zatrudniania i zwalniania pracowników, podnoszenia kwalifikacji zawodowych uprawnień rodzicielskich, problematyki pracy tymczasowej.
Jest autorką opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających.
Posiada doświadczenie zawodowe, wieloletnią praktykę oraz wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne.

Miejsce: Warszawa
Rozpoczęcie: 2014-10-28 - Zakończenie: 2014-10-28

Cena: 590 (PLN) + 23% VAT = 725.7 PLN

UWAGA

UWAGA! W przypadku gdy udział w szkoleniu jest finansowany co najmniej w 70% ze środków publicznych stosujemy stawkę zw VAT.

Formularz zapytania o szkolenie

Szkolenie: Prawo pracy w administracji publicznej - problematyczne zagadnienia z uwzględnieniem zmian w przepisach planowanych na 2015 r.
Organizator: WLR Training Group Sp. z o. o.

Nazwa firmy * * pola wymagane
Imię i nazwisko
Telefon
Treść zapytania
Wpisz tekst z obrazka

Zapytanie przesyłane jest bezpośrednio na adres e-mail firmy szkoleniowej (organizatora)
Operator serwisu trainingplanet.pl nie ponosi odpowiedzialności za termin lub brak odpowiedzi na zapytanie.

W przypadku braku odpowiedzi w ciągu 2 dni, prosimy o kontakt na adres e-mail:

Dodatkowe usługi

Reklama w serwisie

Kontakt do nas