Zapisz się do newslettera trainingplanet.pl

Najnowsze szkolenia, informacje o promocjach


Twój e-mail
Województwo

akceptuję regulamin serwisu

Oferta dla firm szkoleniowych   |   Logowanie

Szkolenia w katalogu szkoleń  


UWAGA: Oferta posiada nieaktualne terminy.
Skontaktuj się z organizatorem: J.G.Training szkolenia specjalistyczne

Przejdź do formularza kontaktowego

Eksport i import - najważniejsze aspekty w ujęciu prawa podatkowego w kontekście zmian ustawy VAT i norm prawa wspólnotowego


Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu rozliczania transakcji eksportu i importu z krajami trzecimi pod kątem problemów z jakimi boryka się polski podatnik VAT.

Podstawowym celem jest omówienie najczęściej spotykanych problemów podatników w rozliczeniach z urzędem skarbowym, jakie pojawiły się po zmianie przepisów podatkowych.

Szkolenie skierowane jest do dyrektorów finansowych, handlowych oraz pracowników zatrudnionych w działach księgowych, handlowych i logistycznych a także specjalistów z zakresu handlu zagranicznego.

Program

1. Eksport w ujęciu podatkowym i celnym:

- pojęcie eksportu pośredniego i bezpośredniego w obrocie dwustronnym i w transakcjach łańcuchowych,
- obszar podatkowy i celny w rozliczaniu transakcji eksportowych (np. Wyspy Kanaryjskie),
- specyfika powstania obowiązku podatkowego i jego charakter prawny,
- odprawa towarów poza granicami kraju – problematyka właściwości miejscowej,
- warunki i terminy zastosowania stawki 0% i ich konsekwencje fiskalne,
- dowody alternatywne w wywozie,
- zaliczka w eksporcie towarów,
- reklamacje i zwroty towarów, obniżanie ceny, wymiana towarów na niewadliwy,
- problemy dokumentowania eksportu towarów (najważniejsze elementy dokumentu potwierdzającego eksport czyli na co zwrócić szczególną uwagę pod katem zastosowania stawki 0% w eksporcie, potwierdzenie dokumentu przez urząd celny postępowanie w sytuacji zaginięcia dokumentów celnych itp.),
- dokumentowanie eksportu towarów poza granicami Polski i UE, gdy odprawa następuje w innym kraju (system ECS miedzynarodowy i wewnętrzny),
- najnowsze orzecznictwo – dokumentowanie eksportu pośredniego i bezpośredniego.

2. Import w ujęciu podatkowym i celnym:

- zasady poboru VAT w imporcie towarów,
- instytucja importu towaru w świetle norm celnych,
- dokumentowanie importu towarów,
- reklamacje, nadwyżki, niedobory w imporcie towarów oraz wymiana towaru na niewadliwy i naprawa,
- podstawowe ustalanie podstawy opodatkowania w transakcjach prostych i złożonych na tle dokumentu celnego,
- usługa razem czy osobno w imporcie towarów, czyli zwiększenie wartości celnej importowanego towaru,
- zaliczka w imporcie towarów,
- miejsce powstania obowiązku podatkowego na tle odpraw w kraju i poza granicami,
- termin wykonania zobowiązania podatkowego i ułatwienia płatnicze.

3.Transakcje łańcuchowe i trójstronne - prawidłowość rozliczania transakcji pod kątem zgodności z polskimi organami podatkowymi – import czy WNT, eksport czy WDT, transakcje których nie rozliczamy w kraju (na podstawie życiowych doświadczeń podatników).

4.Procedury uproszczone – nowości od 1 kwietnia 2011 r.

5.Rola Przedstawiciela Fiskalnego obsługującego m.in. polskie firmy na terenie UE oraz zasady jak radzić sobie w urzędach celnych poza terytorium Polski np. towar zakupiony w Chinach dociera do Niemiec potem jedzie do Polski – reguły postępowania.

6.Przedstawiciel podatkowy na terenie Polski – zmiany w przepisach od 1 kwietnia 2011 r.

7.Zapowiedzi kolejnych zmian przepisów w prawie celnym oraz kierunek zmian w ustawie o VAT.

8.Dyskusja, pytania.

Oferta skierowana do:

  Wyższa kadra kierownicza
  Średnia kadra kierownicza
  Niższa kadra kierownicza
  Specjalista
  Pracownik

W ramach oferty uczestnik otrzymuje:

  Certyfikat ukończenia
  Materiały dydaktyczne
  Wyżywienie / serwis kawowy
  Nocleg
  Dyplom ukończenia
  Zaświadczenie ukończenia
  Konsultacje poszkoleniowe
  Lunch
  Serwis kawowy
  Ćwiczenia

Trenerzy prowadzący

Ekspert w dziedzinie ceł, podatku akcyzowego, podatku VAT oraz procedury postępowania administracyjnego. Wieloletni pracownik organów celnych i podatkowych. Do niedawna kierował komórkami orzecznictwa w izbie celnej. Ceniony w środowisku gospodarczym fachowiec oraz sprawny inicjator wielu innowacyjnych rozwiązań.

UWAGA

30.01.2012, poniedziałek, godz. 10.30 - 16.00



Miejsce: Warszawa
Rozpoczęcie: 2012-01-30 - Zakończenie: 2012-01-30

Cena: 590 (PLN) + 23% VAT = 725.7 PLN

UWAGA

590,00 PLN netto + 23% VAT = 725,70,00 PLN brutto (cena obejmuje udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, lunch, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia)
Ostatnia aktualizacja oferty 2012-01-17 14:05:49

 

Formularz zapytania o szkolenie


Szkolenie: Eksport i import - najważniejsze aspekty w ujęciu prawa podatkowego w kontekście zmian ustawy VAT i norm prawa wspólnotowego
Organizator: J.G.Training szkolenia specjalistyczne


Nazwa firmy * * pola wymagane
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail *
Treść zapytania
Wpisz tekst z obrazka



Zapytanie przesyłane jest bezpośrednio na adres e-mail firmy szkoleniowej (organizatora)
Operator serwisu trainingplanet.pl nie ponosi odpowiedzialności za termin lub brak odpowiedzi na zapytanie.

W przypadku braku odpowiedzi w ciągu 2 dni, prosimy o kontakt na adres e-mail:




Kontakt do nas

telefon +48 695 05 65 20

2007-2011 © Wszelkie prawa zastrzeżone ENNOVA



Portal wiedzy HR           CRM dla firm szkoleniowych           Wysyłka mailingów           Puzzle online